• " Hayat Çekmeye Değer ! " - SAMFAD

ÜYE PORTFOLYOLARI

Adem CESUR

1975 yılında Samsunda dünyaya gelen fotoğraf sanatçısı Adem CESUR  1997 yılında Gazi üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi'nden mezun olup 2003 yılından itibaren de fotoğrafla ilgilenmeye başladı. Yine bu yıldan başlayarak  sokak ve mobil fotoğrafçılığının gelişmeye başlaması ,dijital fotoğrafçılığın yaygınlaşması ve fotoğraf paylaşım sitelerinin , sosyal medyaya taşınması sürecinde kendini geliştirdi. Belgesel fotoğrafçılığın gelişmesi ve doğrudan fotoğrafın önemi konularında adına sunumlar düzenledi. 2009 yılından beri de SAMFAD üyesi olarak 10’u aşkın karma sergide fotoğrafları yer almış olup halen bu dernekte fotoğrafla ilgili faaliyetlerini sürdürmektedir.

Fotoğraflarında sadelik, yalınlık, belirginlik gibi temel unsurları kullanmayı seven fotoğraf sanatçısı “LESS İS MORE” ve de “SİMPLE İS BEAUTY” mottolarını benimsemekte, daha çok şehir yaşantısı,kırsal izlenimler, gölgeler, yansımalar konularını işlemektedir.

Hayran olduğu ve sürekli takip ettiği MAGNUM ajansının ve bu ajansın önde gelen fotoğrafçılarından Sebastiao SALGADO, Paolo PELLEGRİN, Nikos ECONOMOPOULOS ve Alex WEBB’in izinden fotoğraf serüvenine devam etmektedir.