• " Hayat Çekmeye Değer ! " - SAMFAD

ÜYE PORTFOLYOLARI

Zafer TEKİN

 

1978 yılı Samsun Bafra doğumluyum.İlkokul,Ortaokul ve Lise öğrenimimi Bafra'da tamamladım.KTÜ Tıp Fakültesinden 2000 yılında mezun oldum.Halen  Bafra'da Aile Hekimi olarak görev yapmaktayım.Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Fotoğraf sanatına olan ilgim 2017 yılında ilk dslr fotoğraf makinemi aldığımda ete kemiğe büründü.Fotoğraf sanatı ile ilgili doğru bilgileri doğru adresten öğrenmek için SAMFAD 26.dönem eğitim seminerine katıldım ve SAMFAD ailesi ile tanıştım.Yine aynı yıl başladığım Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin iki yıl süreli Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü,Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programından 2019 yılında mezun oldum.Hayatımda fotoğraf adına yaşadıklarımın tutku tanımı ile bağdaştığını fark ettim.

Fotoğraf konusunda bir arkadaş grubu  ile sohbet ederken ne tür fotoğraflar çekmek istiyorsun diye arkadaşım sormuştu. Kış aylarıydı yükseklerde kar vardı "Ben kar fotoğrafı çekmek istiyorum ama ahşap bir köy evinde,kar nedeniyle bütün gece sobası gürül gürül yanıp da kat kat yorganın altında  yinede ısınamayan insanların yaşadığını,anlatım dilinde içeren fotoğraflar çekmek istiyorum." diyerek cevap vermiştim.Bu anlatım diline sahip olabilmek benim idealim. Fotoğraf bence bir anlatım dili bir şahitlik.Saygıdeğer Hocamız Mehmet Özer'in Derneğimizi ziyaretindeki söyleşisinde belirttiği gibi "Derdi olan,hedefi olan" fotoğraf projelerinde yer almak istiyorum. Uzun zamanlar SAMFAD ailesi ile Işığın izinde koşmayı diliyorum.    30.01.2020